Fajne gry

Znalezienie fajnej gry to teraz żaden problem. Jest dostęp do internetu, jest zainstalowana przeglądarka, to ma się dostęp do ogromnego ich wyboru. I każdy znajdzie coś dla siebie. Są gry, w jakie chętnie zagrają starsi i są dla dzieci. Jest ogromna różnorodność, jeśli chodzi o kategorie, a w każdej setki lub tysiące tytułów. I dostęp do wielu ciekawych gier ma się za darmo.

Dla wielu osób zagranie w jakiś z tych tytułów to jeden z ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest to czas spędzony mile i pożytecznie zarazem. Grając w gry dla dzieci dziecko poprawia swój refleks i koordynację wzrokowo-ruchową. Poprawia się zdolność logicznego myślenia (gry logiczne) czy koncentracja (strzelanki). Są jednak niemniej ważne korzyści psychologiczne. Gry są zorientowane na wynik. To uczy radzenia sobie z niepowodzeniami, wytrwałego zmierzania do celu. Kolejna pozytywna cecha gry dla dzieci, to wzbudzanie w nich satysfakcji z osiągniętego celu, dumy z siebie. Jak się dziecko nie podda, osiągnie postawiony sobie cel w grze czy ją ukończy, to poczuje się dumne. Nabierze przy tym wiary w siebie. Jak się ukończy jakąś trudną grę, to mniejszym problemem wyda się osiągnięcie jakiegoś celu w życiu. Zachęcone sukcesem wirtualnym, dziecko będzie miało apetyt na realny.

Ale są przecież gry dla dzieci nie zorientowane na cel. Co z nimi? Nie dają żadnych korzyści? Cel zawsze jest, czasem tylko nie jest mierzalny. Weźmy np. ubieranki. Jeśli uda się znaleźć jakieś bardzo ciekawe połączenie strojów, to jest to sukces, który bardzo cieszy. Poza tym, czy to ubieranka, czy jakakolwiek inna gra online, to dziecko ma możliwość spędzić miło przy niej czas, odprężyć się, zapomnieć o problemach. To także duża korzyść z gier. Relaks jest bardzo ważny. Trzeba znaleźć coś przy czym łatwo będzie się odprężyć i poświęcać na to regularnie czas. To ważne dla zdrowej psychiki.

Gry dla dzieci znakomicie się do tego nadają, szczególnie takie jak ubieranki czy dla chłopca wyścigi. Wzbudzanie emocji przez grę nie oznacza, że nie może być dobrym sposobem na relaks. Wręcz przeciwnie, taka gra bardziej wciąga, więc łatwo zapomnieć przy niej o codziennych kłopotach. A jak uda się osiągnąć jakiś mały sukces w grze, to i zwykłe codzienne problemy wydają się łatwiejsze do rozwiązania.